• Свеж
Acdelco Gm Оригинална Опрема 217-Секвенцијален Мулти-Порта Инјектор За Гориво Собранието

Acdelco Gm Оригинална Опрема 217-Секвенцијален Мулти-Порта Инјектор За Гориво Собранието

DEN 4255.84
Стока
Достапно е за нарачката

Ацделко Гм Оригинална Опрема Инјектор За Гориво е електро-магнетен вентил кој го мери горивото во доводниот колектор на моторите или цилиндрите за согорување и е замена препорачана ОД ГМ за оригиналната компонента на вашите возила. Компјутерот за управување со моторот работи со инјекторот со примена на електрична струја на електромагнетното намотување на инјекторот - ова предизвикува отворање на вентилот за игла и овозможува атомизирање на горивото под притисок во доводниот воздушен тек. Овој оригинален инјектор за гориво за опрема е произведен за да одговара на ВАШЕТО ГМ возило, обезбедувајќи ги истите перформанси, издржливост и работен век што ги очекувате Од Џенерал Моторс. Водечки Производител На Висококвалитетни Производи Меѓународно Реноме За Нашата Разновидна Палета На Наградувани Производи. Целосно Опремен Со Најсовремена Технологија. Сите Производи Се Дизајнирани Имајќи Го Предвид Професионалецот. Постојано Модернизирање На Нашите Моќни Уреди За Задоволување На Барањата На Современиот Корисник.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата