• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Мајкл мазна криминална“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер

Трговска марка ликовна уметност „Мајкл мазна криминална“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер

DEN 2601.60
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Дејвид Лојд Гловербјект : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бело скица на Мајкл acksексон Танцување. Истакнати бои : Белата, сивата, сината Дејвид Лојд Гловер има 25 -годишна меѓународна репутација во поголемите галерии во САД, Канада, Мексико и Јапонија. Неговите дела ги стекнале колекционерите низ целиот свет. Гловер создава мастер -дела во акварел на хартија, гуаче на хартија, масло на платно и акрилик на платно со еднаков објект. По кариерата во рекламната индустрија, тој започна со полно работно време струка за создавање ликовна уметност за продажба на галерија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црно -бела скица на Мајкл acksексон танцува.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата