• Свеж
Sealy Hybrid Premium Silver Silver Chill Plush душек

Sealy Hybrid Premium Silver Silver Chill Plush душек

DEN 0.33
Стока
Достапно е за нарачката

Sealy Hybrid? Душеците комбинираат вметнувања со мемориска пена и додадена насочена поддршка на пост -репедската технологија? да ви го дадете вашиот најдобар ноќен сон. Хибридни душеци се дизајнирани за луѓе кои претпочитаат потпортено чувство со допир на удобност. Нашата ексклузивна пострепедска технологија дава засилена поддршка под најтешкиот дел од вашето тело? Додека исто така ви го дава тоа чувство и удобност што го очекувате и удобноста што го очекувате. Со внатрешните извори во центарот на душекот, можете да имате подобрена поддршка каде ви е најпотребна. Во секој душек што го правиме, Sealy комбинира паметни иновации, прецизно инженерство и тестирање водечки во индустријата за да обезбеди квалитет и издржливост. Може да му верувате на Sealy за да испорача трајна поддршка и удобност во секој душек. Душек од 14 инчи со 2-инчен потопување? Напредна мемориска пена со студ?, 1,5-инчен удобност? Пена, и 1-инчен Sealy Support? Екстра мека пена Pemlowtop Plus Response Pro HD Zoned Coil System на густо спакувани калеми во форма на песочен часовник со дизајн со двојна фаза, за поголема насочена поддршка и намалена трансфер на движење. Пострепедска технологија? Доставува засилена поддршка под најтешкиот дел од телото, за уште поголема поддршка каде најмногу му беше потребна. Комбинација на мемориски пени работи заедно за да испорачаме целосна поддршка што ви е прилагодена. Вклучува ултрастрејт со средно-мансарда плетена обвивка со Дуохил? Технологијата и алергенот штитат за да ве одржат кул и без алергија во текот на целата ноќ. Калемите вгнездени во централната зона обезбедуваат 20% поголема поддршка каде ви е најпотребна. Висококвалитетен Дурафлекс? Coil Edge овозможува максимална површина за спиење, додека фирмата за поддршка на пена од 1 "Sealy ја обезбедува потребната поддршка за амортизација. Сертифициран сад за пена за душек ја потврдува оваа душек пена е направена без озонски осиромашувачи, PBDES, TDCPP или TCEP, Меркур, олово и други Тешки метали, формалдехид, фталати регулирани со Комисијата за безбедност на производите на потрошувачите и ниските емисии на VOC за квалитет на воздухот во затворен простор. 10-годишна ограничена гаранција. Вметнувања од 9-инчни фондации.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата