• Свеж
Трговска Марка Ликовна Уметност Симфонија Во Рифови IV Платнена Уметност до јуни Ericка Вес

Трговска Марка Ликовна Уметност Симфонија Во Рифови IV Платнена Уметност до јуни Ericка Вес

DEN 1.33
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : јуни Ericка Вессубјект : Апстрактен Стил : Индустриски Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има сиви и шарени апстрактни потези на боја преку бела позадина. Истакнати Бои : Бела, Портокалова, Розова, Црна, Тен, Сина, Сива Светската Уметничка Група Е водечки уметнички издавач лоциран во Ричмонд, вирџинија. Ние произведуваме ѕиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како Отпечатоци Од Стариот Свет, Светската Уметничка Група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од Многу Традиционални до високо Современи. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската Уметничка Група има свое Студио за визија за внатрешен дизајн. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. сива и шарени апстрактни бои потези во текот на бела позадина.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата