• Свеж
Мелиса И Даг Се Добро Комплет За Прва Помош Игра Сет-Играчка

Мелиса И Даг Се Добро Комплет За Прва Помош Игра Сет-Играчка

DEN 3.33
Стока
Достапно е за нарачката

Бидете подготвени да одговорите на претендираат играат итни случаи! Комплетот За Играње Комплет За Прва Помош Од 25 Парчиња Мелиса И Даг Нуди реални додатоци нека малите исцелители им помогнат на повредените да оздрават! Децата три и постари можат да се преправаат дека поставуваат паузи и истегнување со гипс на зглобот, шина и прашка, чисти рани со марамчиња и газа, завој бу-бус и смирување на заболувањата со преправање цевка за играње, шише со спреј, капалка за очи и пакување мраз. Картичката за повеќекратна употреба им овозможува на децата да ги следат нивните дијагнози и третмани. Сите парчиња се чуваат во кутијата за прва помош за лесно чистење. Сетот за играње е забавен и привлечен начин за олеснување на секое чувство на стрес поврзано со медицински посети и поттикнување на негување и емпатична игра. Поттикнете ја детската креативност и имагинација и инспирирајте ги младите исцелители во годините што доаѓаат! 25-парче комплет за прва помош игра во собата со реални преправаат прва помош најважен за испитување и лекување на повреди. Вклучува фрлање на зглобот, шина, прашка, марамчиња и газа во торбички, долги и мали завои, шише со капалка за очи, играјте пакет мраз, термометар за чело, картичка за активност и многу повеќе. Парчињата се чуваат во пригоден комплет за затворање за лесно чистење и за забава во движење. Забавен и привлечен начин за олеснување на секое чувство на стрес поврзано со медицинските процедури и поттикнување на имагинативна, негувачка и емпатична игра. Одличен подарок за деца од предучилишна возраст, на возраст од 3 до 6 години, за практична игра без екран.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата