• Свеж
Лексус Р Бришачи в Заден Бришач

Лексус Р Бришачи в Заден Бришач

DEN 270.08
Стока
Достапно е за нарачката

2002 Lexus RX300 Бришачи Сет +Трико Точна Облека Задниот бришач. Гарантирано ќе одговара на Вашиот 2002 Lexus RX300!Трико Челична Рамка Сечилото - Прифатлива И Сигурна Трико Традиционалните Челични Бришачи Се одличен избор и се компатибилни со Вашиот Лексус RX300 во 2002 година, бидејќи : аеродинамичната челична рамка обезбедува исклучителна цврстина и издржливост прецизно исечениот гумен раб создава супериорна акција за бришење структурата на Челичната Рамка е дизајнирана за подобро завиткување на денешното високо закривено ветробранско стакло традиционален дизајн на сечилото на Бришачот И трико е производител на бришачи #1 во Соединетите држави. Знаеш дека можеш да зависиш од нив. Овој комплет за бришачи е компатибилен со Вашиот Lexus RX300 Од 2002 година содржи Челичен бришач Од Серија Трико 30 од 24" За сечилото на Бришачот од Страната на возачот + Челичен бришач Од Серија Трико 30 Од 21" За Сечилото На Бришачот Од Страната на Совозачот. Нашата ексклузивна Крпа За Внатрешен Автомобил Со Микрофибер Од Ултра дебела Бришачка Е дизајнирана специјално за чистење на внатрешноста на шофершајбната за отстранување на полен, прашина, нечистотија, отпечатоци од прсти, траги од миленичиња и влага за да можете секогаш Да Возите Јасно. Работи одлично и на огледала,екрани на допир и мерачи!. ЗАДОЛЖИТЕЛНО : За Правилна Инсталација : Користете Ги нашите чекор-По-Чекор лесни упатства (со видео) за инсталирање на овие трико бришачи на шофершајбната на Вашиот 2002 lexus RX300 се вклучени. Заштедете пари! Можете сами да ги инсталирате!. Стандардните бришачи се добри економични традиционални бришачи за услови што не се ледени и не замрзнуваат.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата