• Свеж
58цц Гас Моторна Пила 18 Бар Бензин Напојува Мотор Мотор Дрво Алатка За Сечење Мозочен Удар

58цц Гас Моторна Пила 18 Бар Бензин Напојува Мотор Мотор Дрво Алатка За Сечење Мозочен Удар

DEN 2815.84
Стока
Достапно е за нарачката

Водечка Плоча од 18 инчи : Нејзината Водечка Плоча е Дизајнирана Да Биде Долга 18 инчи, Што е Одлично За Сечење Дрвја, Чистење Дворови, Сечење Огревно Дрво Итн. Оваа Гасна Моторна Пила Обезбедува 10. Ergономската Рачка Обезбедува Максимална Отпорност на Лизгање и Удобност. Може да се Користи за Сечење Дрво, Сеча На Шуми, Кастрење Дрвја, Кастрење Грмушки и Подобрување На Домот, Широко Користени во Градини, Фарми, Паркови, Шуми, Пасишта, Овоштарници и Во Затворени Простории, за Да Се Задоволат Потребите На Сечење Дрво До 8 Инчи Во Дијаметар. Јас Почетен Метод : Рачно Повлекување стартување на резервоарот за Гориво волумен : 550мл/18,6 мл Волумен На Резервоарот за масло Од ланец : 260мл/8,79 мл тип На Карбуратор : тип На Дијафрагма максимален Дијаметар На Едно Сечење : 42см големина На водечка плоча : 45,72 См/18ин големина на пакувањето : 51*29*31см/20. Ве молиме Дозволете Мала Разлика Во Бојата Предизвикана Од Светлото За Снимање и Грешка од 1-3 см Поради Рачно Мерење и Проверете дали Не Ви Пречи Пред Да Ја Поставите Нарачката. Удобно и заштеда на Труд : Оваа Гасна Моторна Пила Има Компактен (32. Безбедно и Сигурно : Безбедносното Заклучување И Копчето за вклучување/исклучување Мора Да Се Притиснат истовремено За Да Се Стартува, Спречувајќи Случајно Стартување. Може Добро Да ја Заштити Машината од Мешање во Животната средина. Лесен За Употреба : Системот За Автоматско Подмачкување Ги Подмачкува водечката лента и Ланецот Додека Сечете, Елиминирајќи Ја Потребата Да Додадете Масло и Заштедувајќи Ви Повеќе време и Напор.2 Во Големина На Производот : 83*23*28см/32.02 Во Бруто Тежина : 7,4 кг/16,31 фунти Пакет Вклучени 1*Гас Моторна Пила 1*Водич Плоча 1*Синџир 1*Преграда Плоча 1*Водич Плоча Заштита Ракав 1*Бензин Шише 1*Инка 1 Пар*Ракавици 1*англиски Инструкции Сите Додатоци За Собранието Белешки Ве Молиме Внимателно Прочитајте Го Упатството За Употреба Пред Употреба и Обрнете Посебно Внимание На Вклучените Безбедносни Мерки На Претпазливост. Заштитата од прегревање и Експлозија е Наменета За Максимална Заштита За Вас и Вашето Семејство. Лесен Дизајн : Користи Систем за Чистење На Млазниот Воздух За Да Отстрани Поголеми Честички Прашина И Остатоци Пред Да Стигнат До Филтерот за Воздух, Намалувајќи Го Чистењето На Филтерот за Воздух и Подобрувајќи Го Животниот Век на Моторот. Дупки за вентилација : Има Многу Дупки за Вентилација На Страната на Машината, што може да Обезбеди Нормална Температура на Моторот и Да Спречи Горење. Затоа, Можете Да Имате Подобра Контрола.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата