• Свеж
Та Бог Фахим-Си Прстен Шампион-Винил

Та Бог Фахим-Си Прстен Шампион-Винил

DEN 1.33
Стока
Достапно е за нарачката

Во постојано конкурентната хип-хоп арена, Та Бог Фахим се покажа како застрашувачки противник. Со непогрешлив глас и незадржлив проток, Раперот Од Атланта освои безброј обожаватели со уникатна мешавина на стил и супстанција, доставувајќи софистицирана улична мудрост над суровите, душевни отчукувања. Проширување на извонреден каталог кој веќе вклучува повеќе од 100 мешавини, Та Бог Фахим сега дебитира "Шест Прстен Шампкот";, неговиот втор студиски албум Со Звуци На Природата. Медитација за достигнувањата и напорната работа што ја бара, албумот е триумфална изјава од инспиративен уметник. "Шест Прстен Шампкот"; има повеќе настапи Од Вашиот Стар Дрог, плус продукција Од Николас Крејвен, Камофлауг Монк, Трашервулф и самиот фахим.Албум Песни1. Титанизам (Подвиг. Вашиот Стар Дрог) 2. Железо Миц3. 4 Матик4. Љубов Н Омраза5. Добро Завршена Работа (Подвиг. Вашиот Стар Дрог) 6. Безброј Ноќи, Бескрајни Денови7. 61 Во Игра8. Дама (Подвиг. Вашиот Стар Дрог) 9. Овј10. Остани Долу Додека Не Дојдеш До 11. Вози Ме Луди12. Тоа Последен Истрел Та Бог Фахим - Шест Прстен Шампион-Винил.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата