• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „гола на кауч“ платно уметност од Густаве Каилбота

Трговска марка ликовна уметност „гола на кауч“ платно уметност од Густаве Каилбота

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Gustave Caille Botte Предмет : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има жена, лежена гола на каучот. Истакнати бои : бело, сиво, светло сино, црно, тен Густаве Кајлиботе беше француски сликар. Иако бил член на импресионистите, тој претпочитал многу пореален стил и бил забележан за неговиот ран интерес за фотографија како уметничка форма. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Една жена лежеше гола на каучот.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата