• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Parбица Во Круша Платнена Уметност Од Ден Крег

Заштитен знак Ликовна Уметност Parбица Во Круша Платнена Уметност Од Ден Крег

DEN 1.00
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Елисија Амандосубјект : Градски Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има шарен уметнички пејзаж со линија, исполнувајќи црна позадина. Истакнати Бои : Црна, Сива, Кафеава, Тен Мајстори Ликовната Уметност е издавачка и дистрибутивна компанија која претставува Уметници ширум светот. Ние веруваме дека уметноста е душата на светот, дека ја претставува нашата човечка суштина и затоа работиме претежно со латиноамериканската уметност. Прикажува хап Џикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. зимска сцена која покажува parбица во круша.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата