• Свеж
Кожа од елама фау, зафатена со столче со висок грб во црна боја со хромирана трим и база

Кожа од елама фау, зафатена со столче со висок грб во црна боја со хромирана трим и база

DEN 2.33
Стока
Достапно е за нарачката

Додадете допир на елеганција во вашата дневна соба, работен простор или трпезарија со столчето за јадење на елама 2 парчиња во црна боја. Овој сет на столици се одликува со вртење на базата со прилагодлива висина и дизајн на високо задно седиште за дополнителна поддршка. Конструирана со квалитетна кожна кожа и издржлива метална основа за долготраен дизајн. Користете просечна висина од 21in- од подот до седиште- за секој ден употреба и пониско седиште надолу при прилагодување за деца или услови за седење со пониско ниво. Дизајнот на затегнати седишта со детали за копчето и трим на хромирано прави прекрасно и класично парче акцент. Димензии на ИТИМ : 18,00 "x 17,00 " x 35,00 "Тежина на ставка : 15,20 bs Постави : 2 тафтирани столици Материјал : Фаукс кожа, метал. Дизајн : Зашиен квадрат дизајн со детали за копчето. Боја : црна. Задача за вртење. Прилагодлива висина. Потребно е склопување. Вклучува : две перничиња за столици, две парчиња столици, две комплети за алатки со клуч на Ален и потребни завртки. Димензии на производот : 18 "Должина x 17 „Ширина x 35“ висина, 15,2 фунти . Внатрешни димензии на седиштето : 16in должина, 16,75in ширина, висина од 20in. Прилагодлива висина : 15.25in - 21,25in од подот до седиште. 35in - 40,2in целокупна висина. Капацитет од 250lb.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата