• Свеж
Заглавена скриена внатрешна боја маслиново sprig зелена, полу-сјај, галон

Заглавена скриена внатрешна боја маслиново sprig зелена, полу-сјај, галон

DEN 343.52
Стока
Достапно е за нарачката

Glidden® Spred е повеќенаменска внатрешна латекс боја + буквар. Оваа боја со низок мирис/нула VOC* обезбедува добро скривање и може да се исцрпува и може да се пее за да издржи повторени чистења. Идеално за употреба на правилно подготвени wallsидови за внатрешни работи, тавани или трим составени од нов или претходен лајв насликан dryид, гипс, asonидање, дрво и метал. *Бојалите додадени на оваа основна боја може значително да го зголемат нивото на VOC во зависност од изборот на бои. Внатрешна течна боја + буквар*. Многу добро скријте брзо сушење за 30-60 минути, повторно 2-4 часа. Внатрешноста на Glidden® Spred® постигна сертификација на Greenguard Gold. Достапно во избраната палета на нашите најпопуларни бои.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата