• Свеж
Лав бренд предиво фунта на loveубов тиква пита фунта средна премија акрилик портокалово предиво пакет

Лав бренд предиво фунта на loveубов тиква пита фунта средна премија акрилик портокалово предиво пакет

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Запознајте фунта на loveубов® предиво! Да се ​​направи рачно изработен подарок за пријател или сакан човек бара време, грижа, креативност и таа магична состојка : убов. Значи, ние измисливме фунта на Loveубовта, премија за тежина на тежина во големина на економијата што ќе ја поттикне вашата креативност и ќе ви заштеди време! Ова предиво за лесна нега доаѓа во широк спектар на нијанси, од традиционални бои за бебиња до класици. Само една топка е доволна за да ја залепите вашата loveубов во ќебиња, обвивки и облека што се исто толку симпатични колку што се практични. Тежина на предиво : 4 Среден. Мерач на капчиња : 14 sc x 18 r на J-10 (6mm). Плетен мерач : 19 sts x 24 r на #8 (5мм). Јарда : 1.020yd / 932m. Тежина : 16oz / 454g. Влакна : акрилик. Детали за влакна : 100% премиум акрилик. Упатства за нега : машинско миење, машина суво. Детали за грижа : машинско миење. Почетната температура на водата не треба да надминува 40 C или 105 F. Не може да се користи производ за белило.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата