• Свеж
Landau Unise Scrub Zone Classic опуштено вклопување дише отпорен на џеб Повлечете го чистењето на туниката, стилот 71221

Landau Unise Scrub Zone Classic опуштено вклопување дише отпорен на џеб Повлечете го чистењето на туниката, стилот 71221

DEN 1.33
Стока
Достапно е за нарачката

Ние дизајнираме квалитетни медицински чистачи и медицински униформи со универзална привлечност. Екстремно издржлив и функционален, овој врвен измет за здив на ткаенина, се одликува со вклопување во движење и ласкави ракави на Долман. Еден џеб на градите со поделба на моливи обезбедува вашите медицински најважни работи секогаш се на дофат. Без разлика дали станува збор за чистачи на Landau за мажи или чистачи за жени, ние сме познати по тоа што произведуваме стружења кои работат исто толку напорно како и вие! Класично опуштено вклопување : великодушно исечено за да се обезбеди оптимална удобност и леснотија на движење без разлика дали е затегната или лево лабава; Womenените можеби ќе сакаат да нарачаат една големина помала. Удобно работно носење : Задниот јарем го обезбедува овој Unisex Scrub Top секогаш правилно драпери, додека пространите ракави на Долман обезбедуваат ласкаво и функционално вклопување; Должина : 27 ½ (средна големина). Мека и издржлива : Екстремно издржлива и ткаенина за дишење е одобрена индустриска миење. Функционално складирање : 1 џеб на градите со поделба на моливи ги одржува медицинските инструменти уредно организирани и на дофат. Разликата на Landau : Доверлив снабдувач на стоматолошко, ветеринарно и медицинско носење, Ландау е познат по тоа што произведува врвови со унисекс, кои изгледаат добро, се чувствуваат одлично и последно.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата