• Свеж
Мебел на Америка модерниот модерни 6-парчиња за јадење во средниот век, сива

Мебел на Америка модерниот модерни 6-парчиња за јадење во средниот век, сива

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Донесете модерен допир со овој ажуриран сет за јадење од шест парчиња, во кој има мазна трпезариска маса со неутрална сива завршница што ги подобрува нејзините таблети слични на дрво и прекрасни нозе инспирирани од средниот век. Појавување на сива тапацир на четири елегантни столчиња и една клупа без грб додава на суптилниот, но трендовски визуелен. Ние сме повеќе од само бизнис. Нашиот тим за нега на клиенти е дел од поголема заедница на ФОА посветена на испорака на среќен дом. Затоа, разгледајте ја нашата селекција и поканете ја топлината и карактерот во секоја просторија во вашиот дом. Мебел на Америка, норин со модерен сет за јадење во средниот век од 6 парчиња, Греј вклучува : една (1) трпезариска маса, една (1) клупа, четири (4) странични столчиња. Стил : модерно од средниот век. Заврши : Греј. Материјали : Метал. Врамена таблета. Заштитени нозе. Сива ткаенина слична на постелнина. Доаѓа со упатства за склопување. Брод во 4 кутии. Димензии и тегови : Димензии на табелата : 64 "W x 38" D x 29,5 "H. Чаир Димензии : 21,5" W x 19.75 "D X 35 1/2" H. Висина на седиштето : 18.13 ". Длабочина на седиштето : 17,5". Димензии на клупата : 49 "W x 15.5" D x 18 "H. Табела со тежина на табела : 80 bs. Чаир Тежина на тежина : 225 фунти. Капацитет на тежина на клупата : 300 фунти. Колекцијата за појавување : Сет за јадење со 7 парчиња : #584637995. Назад. Ние сме повеќе од само бизнис. Нашиот тим за нега на клиенти е дел од поголема заедница на ФОА посветена на испорака на среќен дом. Затоа, пребарувајте ја нашата селекција и поканете ја топлината и карактерот во секоја просторија во вашиот дом.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата