• Свеж
Моторад 1vs Мотор Променлив Вентил Тајминг Електромагнет Одговара изберете: 2009-ШЕВРОЛЕТ ТРАВЕРС, 2012-ШЕВРОЛЕТ ИМПАЛА

Моторад 1vs Мотор Променлив Вентил Тајминг Електромагнет Одговара изберете: 2009-ШЕВРОЛЕТ ТРАВЕРС, 2012-ШЕВРОЛЕТ ИМПАЛА

DEN 1.33
Стока
Достапно е за нарачката

Времето На Променливиот Вентил На моторот (VVT) Соленоид - Motorad Vvt Соленоидите вршат под екстремни работни услови додека ја повторуваат економичноста на горивото и ги намалуваат емисиите.Сите наши производи за управување со моторот се поддржани со доверба со ограничена доживотна гаранција. Телата на вентилите полирани со машина значително го намалуваат триењето и абењето со текот на времето. ЕТП одделение бакар за да обезбеди супериорен температурен опсег и спроводливост на напонот. Елоксиран вентил за калем за да се спречи оксидација и да се зголеми издржливоста. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата