• Свеж
Dorman CB14144PR FRONT DEST SOUNTHORT SUNSUSENT CONTRONT ARM И БЕЛО ЗАЕДНИК ЗА СОВЕТНИЦИ ЗА СПЕЦИЈАЛНИ БМВ МОДЕЛИИ Изберете: 1997- BMW 540, 2000- BMW M5

Dorman CB14144PR FRONT DEST SOUNTHORT SUNSUSENT CONTRONT ARM И БЕЛО ЗАЕДНИК ЗА СОВЕТНИЦИ ЗА СПЕЦИЈАЛНИ БМВ МОДЕЛИИ Изберете:

DEN 3116.48
Стока
Достапно е за нарачката

Ова склопување на рака за контрола на суспензијата и топката е директна замена за оригиналната опрема на специфични апликации за возила. Процесот на проценка водечки во индустријата обезбедува непречено возење, стабилност на насоката и предвидлива динамика. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во дворот и правење на себеси низ цела Северна Америка. Комплетна поправка - Секое собрание вклучува претходно инсталиран топка зглоб и грмушки, заштеда на време и труд. Инженеринг за квалитет - Поддржано водечко тестирање во индустријата за да се обезбеди непречено, стабилно и безбедно возење. Трајно дизајнирано - Дополнителни облоги нудат долготрајна отпорност на 'рѓа и корозија. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Години на модели на возила Овој дел одговара : BMW 540i : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 BMW 540 IT : 1999, 2000 BMW M5 : 2000, 2001, 2002, 2003.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата