• Свеж
Студија за изразување на ликовна уметност во трговска марка „Ира Иванов студија за изразување на бои 11“ од Ира Иванов

Студија за изразување на ликовна уметност во трговска марка „Ира Иванов студија за изразување на бои 11“ од Ира Иванов

DEN 3.33
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Ира Ивановсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има смели бои насликани на апстрактен состав. Истакнати бои : бело, тен, виолетова, сина, црвена боја што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти . За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Задебелени бои насликани на апстрактен состав.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата