• Свеж
Дру Баримор цвет дома една фиока боемска врежана дрво ноќна мерка

Дру Баримор цвет дома една фиока боемска врежана дрво ноќна мерка

DEN 2.00
Стока
Достапно е за нарачката

Природниот допир на боемската врежана дрво ноќна ноќ од Дру Баримор Цвет дома носи топол и едноставен дизајн во вашата спална соба. Оваа ноќна ноќ на Бохо има единечна фиока со резба за олеснување на боемскиот стил на лицето на фиоката. Заоблениот пресек во лицето на фиоката служи како рачка за да се извлече фиоката на нејзините лизгачки топка. Оваа природно завршена ноќница е изградена со цврсто гумено дрво и инженерска конструкција на дрво. Со пониска полица заедно со фиоката, ова парче има вистинска количина на складирање за вашиот кревет. Пар со други парчиња од Дру Баримор Цветниот дом за куриран изглед. Убавината и придобивките од гума од дрво : Поздравувајќи од семејството на јавор од дрвја, гуменото дрво се користи во производството на мебел од високо ниво. Ова трајно азиско дрвено дрво е вредно за своето густо жито, минимално смалување, привлечна боја и прифаќање на различни завршувања. Исто така, таа е ценета како "еколошки " дрво, бидејќи користи дрвја што се намалени на крајот на нивниот циклус за производство на латекс. Забелешка за композит од дрво или инженерско дрво : честопати се нарекува како "" MDF, "што се залага за " фиберборд со средна густина, "Овој вид на композит од дрво е направен од компресирани дрвени влакна и има неколку придобивки, вклучувајќи достапност, конзистентност и отпорност на искривување или гниење со текот на времето. Homedrew Barrymore Flower Home го олеснува и прифатливо сите да дозволат нивниот уникатен личен стил да оживее каде и да живеат. Ibrивотен, поканувачки и полна со живот, самата колекција има филозофија за добивање, дозволувајќи им на работите да се соберат на куриран начин. Водена од инспирација од патувањата на Дру, како и познати места што ги држи близу до срцето, секое парче е одраз на нејзината насока и вкусот направен со внимание на деталите. Резултатот е освежувачка и неочекувана мешавина полна со смели отпечатоци, женски обрасци, начини на свежа боја и функционални силуети. Димензии : 22.5w x 16d x 22h во . создаден со цврсто гума и инженерско дрво. Природна дрвена завршница. Респективни резби во стилот на боем на лицето на фиоката. 1 фиока со лизгање на топката. 1 пониска полица. Пластични не-марла за да се спречи оштетување на подот. Не е потребно собрание. Колекција парче исклучиво од Дру Баримор Цвет дома.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата